Календарно-тематичне планування

з української літератури.  6 клас

(70  год.; 2 год. на тиждень)

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Програму підготували: Р. В. Мовчан, доктор філологічних наук (керівник групи); К. В. Таранік-Ткачук, кандидат педагогічних наук, головний спеціаліст Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України; М. П. Бондар, кандидат філологічних наук (Київ); О. М. Івасюк, кандидат філологічних наук (Чернівці); С. А. Кочерга, доктор філологічних наук (Ялта); Л. І. Кавун, доктор філологічних наук (Черкаси); О.Неживий, кандидат педагогічних наук (Луганськ); Н. В. Михайлова, учитель-методист (Київ)

Підручник: О.М.Авраменко. Українська література: підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Грамота, 2014. – 264 с.

ІІ семестр

Тема. «Я і світ»

33

С.Чернілевський. «Теплота родинного інтиму», «Забула внучка в баби черевички». Настрої та почуття, висвітлені  в поезіях (любов, доброта, висока духовність).                                                                                       ТЛ: віршові розміри ямб, хорей

34

І. Жиленко. «Жар-птиця», «Підкова», «Гном у буфеті». Поетичні роздуми про дружбу, доброту, красу, про людське щастя і шляхи до нього, про те, що може врятувати сучасний світ.

35

36

ПЧ №3. І.Багмут. «Пригоди чорного кота Лапченка, описані ним самим».

37

І.Калинець. «Стежечка», «Блискавка», «Веселка», «Криничка», «Дим» (зб. «Дивосвіт») – на вибір. Один із талановитих українських поетів, який пише і для дітей. Цікавий епізод із його життя. Своєрідність форми його поезій. Образ найдорожчої людини − мами.

38

39

Е. Андієвська. «Казка про яян». Українська письменниця і художниця, що живе в Німеччині. Її казки-притчі.

40

Прихований повчальний зміст твору «Казка про яян».. «Я» і зовнішній світ, «Я» та інші люди.

ТЛ:   притча.

41

«Говорюща риба». Принципи толерантного ставлення до інших, вірності мріям, прагнення гармонії зі світом.

42

Контрольна робота №3 з теми «Я і світ»

Тема. Пригоди і романтика

43

В. Нестайко – відомий у світі український дитячий письменник. «Тореадори з Васюківки» (фрагменти). Пригодницький захоплюючий сюжет

44

«Тореадори з Васюківки». Мрія і дійсність у творі.

45

«Тореадори з Васюківки». Смішне, комічне, романтичне у  творі.

ТЛ: пригодницький твір.

46

«Тореадори з Васюківки». Поведінка героїв твору, їх вчинки.

47

ВЧ. Виразне читання найцікавіших епізодів твору В.Нестайка «Тореадори з Васюківки».

48

РМ №3 (п). Характеристика улюбленого героя з аргументуванням  свого вибору, розкриттям рис його вдачі.

49

Я. Стельмах. «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера» (фрагменти). Таємничі, веселі та незвичайні події в повісті, передані образним словом.

50

«Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера».  Допитливість, винахідливість, кмітливість хлопчиків – головних героїв.

51

«Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера».Роздуми про уяву, фантазію у житті сучасної людини.

52

«Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера». Усвідомлення значення  романтики в житті людини.

53

РМ №4 Контрольний твір-характеристика персонажів твору Я. Стельмаха. «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера».

54

Л. Воронина - сучасна письменниця, авторка багатьох книг для дітей. Фантастична, романтична, багатоепізодна повість «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку №9».

55

Фантастична, романтична, багатоепізодна, повість про виховання гідності та мужності «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку №9». Характеристика образу головного героя Климка Джури.

56

«Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку №9». Стосунки між різними поколіннями в родині.

ТЛ: сюжет.

57

ЛРК№3 Павло Андрійович Байдебура . « Універсал  гетьмана Богдана »

58

Контрольна робота №4 з теми «Пригоди і романтика» (комбінована контрольна робота).

Тема. Гумористичні твори

59

Гумористичне і сатиричне зображення. Жанрова різноманітність гумористичних творів (анекдоти, байки, усмішки, гуморески, співомовки та ін.). Велика роль гумору в житті українців.

60

Л.Глібов. Визначний український байкар, поет. «Щука».

61

«Муха і бджола». «Жаба і Віл». Викривальна і повчальна спрямованість байок письменника. Побудова байки.

62

ВЧ. Виразне читання байок.  Декламування напам’ять.                ТЛ: гумор, сатира, байка, алегорія, мораль.

63

С.Руданський. Коротко про письменника. Співомовки С.Руданського –  унікальне явище у світовій культурі. „Запорожці у короля”, „Добре торгувалось”.                        ТЛ: співомовка, інверсія.

64

П.Глазовий. «Еволюція», «Найважча роль», «Заморські гості», «Похвала». Іронічно-пародійна, викривальна спрямованість гумористичних і сатиричних творів.

65

66

Контрольна робота №5 з теми «Гумористичні твори»

67

ПЧ №4. Свято українського гумору

68

ЛРК №4. Гуморески А.Овсієнка.

69

Повторення й узагальнення вивченого за рік.

Для вивчення напам’ять

1.      Л.Глібов «Щука».

2.      П.Глазовий одна гумореска (на вибір).